REPERTUAR KWIECIEŃ

XXIX RUDZKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

2 KWIETNIA

3 KWIETNIA


fkmsz

Rudzki Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej może pochwalić się wieloletnią tradycją – organizowany jest w mieście Ruda Śląska od wielu lat. W tym roku odbędzie się już 29. edycja festiwalu. Jego głównymi celami są – wymiana doświadczeń, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i nowych form wypowiedzi artystycznej oraz kształtowanie i rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży. Przeglądy konkursowe odbywają się w czterech kategoriach: teatr, taniec, muzyka i plastyka.

W organizację tego wydarzenia zaangażowane są Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Miejski Dom Kultury w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w dzielnicy Ruda. Podczas koncertu finałowego odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom poszczególnych kategorii konkursowych, którzy zaprezentują także swoje umiejętności na scenie MCK.

Zapraszamy uczniów i młodzież, nauczycieli i opiekunów do udziału w tegorocznej edycji festiwalu i wysyłania zgłoszeń, na które czekamy do 15 marca br.

Poniżej do pobrania regulamin oraz Karty zgłoszeń.

Regulamin_RFKMharmonogram 3 kwietnia strona, jurySZ2019

karty_zgloszen_RFKMSZ_2019-1

KULTURALNY KRAKÓW

Opera mleczana Kulturalny Kraków

“Zaskakujący pomysł – za sprawą Stanisława Radwana na scenie pojawiają się postaci z rysunków Andrzeja Mleczki, kompozytor

napisał bowiem muzykę do libretta ułożonego z zamieszczanych w „dymkach” tekstów, które wypowiadają rysunkowi bohaterowie…

Tę oryginalną „operę” wyreżyserował prześmiewca narodowych przywar – Mikołaj Grabowski.”

Koszt wyjazdu:70 zł (w tym: parking, ubezp., bilet wstępu, opieka organizatora)

BAŚŃ O ZŁOTEJ KACZCE

Baśń o Złotej Kaczce

Jest to barwna, żywiołowa opowieść muzyczna osnuta na motywach znanej warszawskiej legendy o Złotej Kaczce, żyjącej w podziemiach Starego Miasta. Tytułowa bohaterka to księżniczka, która za swój egoizm została zamieniona w Złotą Kaczkę i żyje w podziemiach miasta strzegąc wielkich skarbów.

Janek – czeladnik bednarski, aby spłacić dług swojego majstra, postanawia odnaleźć Złotą Kaczkę i zdobyć skarb.

Czy mu się to uda? Jak sobie poradzi z wieloma przeszkodami, tego dowiedziecie się przychodząc na nasz spektakl.

W inscenizacji Teatru Wit-Wit bajka oczarowuje dzieci pięknymi piosenkami, dzięki czemu z napięciem mogą śledzić przygody jej niezwykłych bohaterów, czyli Janka, Karczmarzowej, Pankracego i wielu innych.

Czas trwania: 1 h