REPERTUAR STYCZEŃ

BAJKA MIKOŁAJKOWA DLA DZIECI

REZERWACJE I SPRZEDAŻ BILETÓW OD 4 LISTOPADA.

„Sekret Świętego Mikołaja” opowiada o przygodach pewnego rodzeństwa, które za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się skąd Święty Mikołaj bierze prezenty dla dzieci. Wyruszają oni więc w długą wędrówkę, a po drodze spotyka ich mnóstwo wspaniałych, ale też niebezpiecznych przygód.

Barwne i rozśpiewane przedstawienie kończy się szczęśliwie. Marcin i Marcelina odnajdują Mikołaja i dowiadują się wielu ciekawych rzeczy.
Reżyseria: Grzegorz Lamik
Muzyka: Paweł Szymkowiak
Występują: Alicja Szymkiewicz, Bartosz Socha, Szymon Strużek

Czas trwania: około 45 minut + rozdawanie prezentów (dla chętnych). Przypominamy, że prezenty powinny być opisane (imię i nazwisko dziecka oraz godzina spektaklu).

Rudzkie Ptoki

Spotkania hobbystów i pasjonatów

Pierwsze spotkanie , rozpoczynające cykl już 9 grudnia 2019 r.

wstęp wolny, godzina 17;00

Cykl  „Rudzkie Ptoki” to spotkania z pasjonatami  i hobbystami w dziedzinach obejmujących szeroko rozumianą kulturę.  Na każde spotkanie zaproszeni zostaną goście, którzy podczas swoich krótkich wystąpień (ok 15 minut) będą się starali „zarazić” Państwa swoją pasją lub po prostu ciekawie opowiedzieć o swoim „koniku” . Wystąpienia mogą mieć charakter multimedialny, mogą im towarzyszyć ekspozycje, wystawy i różnego typu prezentacje (zbiorów, kolekcji, itp). Pierwsze spotkanie przedstawi hobbystów z terenu Rudy Śląskiej. Serdecznie zapraszamy, wstęp całkowicie wolny 😉

Goście zaproszeni na pierwsze spotkanie to:

  • Damian Belok- Śląski Obszar Warowny
  • Robert Grubski – Rudzkie archiwalia
  • Stanisław Mazur – Numizmatyka
  • Andrzej Nowak – Filatelistyka
  • Barbara Podgórska – Malarstwo amatorskie
  • Janusz Urbański – Modelarstwo zapałczane
  • Bronisław Wątroba – Literacka Twórczość Etniczna – Parafrazy Biblijne

„Dzieci-Rodzicom”  ŚWIĄTECZNY KONCERT SEKCJI DK

Koncert świąteczny  sekcji Domu Kultury „Dzieci – Rodzicom”, to pokaz umiejętności zdobytych przez dzieci na zajęciach, ale przede wszystkim dobra zabawa w serdecznej atmosferze. Nikt nikogo nie ocenia, nie stara się być najlepszy, nie walczy o miejsce na podium… Od publiczności bije serdeczny blask , wśród występujących wzajemna życzliwość, a rodzicom i dziadkom wilgotnieją oczy ze wzruszenia… – piękny czas w sam raz przed świętami… Zapraszamy, bilety po 10 zł.

Z uwagi na bardzo dużą ilość chętnych , są dwie godziny koncertu.

KONCERT SYLWESTROWY

OPERETKOWA GALA SYLWESTROWA

Zapraszamy do rezerwacji biletów. Przypominamy, że Seniorzy 60+ mają 20 % zniżki:)