REPERTUAR KWIECIEŃ

AKCJA ŻONKILE

Szanowni Państwo,

bierzemy udział w akcji Żonkile- związanej z upamiętnieniem rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku szczególnie zachęcamy do obejrzenia  premier filmów oraz  wysłuchania słuchowisk dla młodszych odbiorczyń i odbiorców. Z uwagi na obostrzenia związane z Covid, do których musimy się dostosować- proponujemy udział online.

 Poniżej przekazujemy informacje dotyczące przygotowanych przez muzeum materiałów edukacyjnych, które będziemy Państwu udostępniać (w postaci linków) na naszej stronie oraz profilu na Fb.

 Zapraszamy 19 kwietnia do udziału w premierach online na  kanałach Facebook oraz YouTube muzeum. Dołączmy do nich!

Czego można oczekiwać?

 

Klasy 1-3

Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania – dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. 19 kwietnia na  kanale YouTube będą miały premierę słuchowiska stworzone na podstawie opowiadań.

 

Klasy 4-6

Dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film „Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Zapraszamy na premierę filmu 19 kwietnia.

 

Klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe

Uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube na premierę filmu „Muranów – Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. 

Zapraszamy na nasz profil na Fb- jest już link z filmem jak zrobić  papierowego żonkila.

Łączy nas pamięć. Do zobaczenia.

ADAM VON BENDLER

UWAGA! Z powodu wydłużenia obostrzeń w związku z Covid – data imprezy ulega zmianie.

Występ zostaje przeniesiony na 8 czerwca

—–

STAND- UP COMEDY

Adam van Bendler

w nowym programie PLACEBO

KABARET MŁODYCH PANÓW

UWAGA!!!

W ZWIĄZKU Z PRZEDŁUŻENIEM OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z COVID ULEGA ZMIANIE DATA IMPREZY.

NOWA DATA WYSTĘPU KABARETU MŁODYCH PANÓW TO:

5 PAŹDZIERNIKA

„To jest chore” – najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.

„To jest chore” mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności.

Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza.

Zabawne skecze i zaskakujące puenty, których tutaj nie brakuje, świetne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt.

Wszystko wykonane na najwyższym poziomie estradowym i z pełnym zaangażowaniem. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem nie koncentrując się wyłącznie na zaletach, ani na wadach świata i ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają.

Świetny program i fantastyczna zabawa.

Bilety online:

kup teraz

KOBIETA IDEALNA

UWAGA!!!

W ZWIĄZKU Z PRZEDŁUŻENIEM OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z COVID ULEGA ZMIANIE DATA IMPREZY –

NA 10 WRZEŚNIA

—–

KOBIETA IDEALNA !

„Wspaniała komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na z humorem pokazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia?”

W DOMU KULTURY WYSTAPIĄ;

Mikołaj Krawczyk, Piotr Skarga, Wojciech Majchrzak, Magda Wójcik, Michał Pietrzak

Zapraszamy do rezerwacji telefonicznych 🙂