REPERTUAR MARZEC

FISZ EMADE TWORZYWO

czarno biała fotografia, szmaragdowa apla i białe litery tworzące napis: Fisz Emade tworzywoFISZ EMADE

TWORZYWO

„Ballady i protesty”

KONCERT 4 marca

godz: 20:00

bilety

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem „Ballady i Protesty”. Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w bielszowickim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 r.
FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.
Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.
Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021, znajdziemy 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

SPEKTAKL BAJKOWY DLA DZIECI „DOBRY LAS”

Ilustracja bajkowa przedstawiająca leśne zwierzęta, zielone tło i biały napis: spektakl bajkowy Dobry las

Dobry las to miejsce magiczne, cudowne. Tutaj wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Jednak decyzją pewnego Ministra, las ma zostać wycięty, a w jego miejscu ma zostać wybudowany… sklep!

Wszystkich mieszkańców Dobrego lasu czeka tułaczka. Łoś Grzegorz i jeż Michał także wyruszają na poszukiwanie nowego domu. Wpadają na pomysł by się przebrać za… tego wam już nie zdradzimy. Możemy tylko zapewnić, że wszystko dobrze się kończy, a łoś i jeżyk po licznych przygodach znów są u siebie. Może jeszcze tylko taka ciekawostka: jeż Michał nie jest zwyczajnym jeżem – to jest jeż różowy!

Autor i reżyser: Maciej Nogieć
Muzyka i ruch sceniczny: Barbara Dutkiewicz
Kostiumy: Anna Kandziora
Występują: Natalia Juranek/Aleksandra Krupop, Grzegorz Lamik, Michał Piotrowski
Ilustracje: Alicja Kocurek
Animacje: Anita Szczurowska
Realizacja techniczna: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut.
Spektakl dla dzieci od 3 lat

BILETY W CENIE 18 ZŁ

Zapraszamy do rezerwacji w kasie DK.

Z CYKLU „MŁODY JAZZ” KONCERT ZESPOŁU SiS

UWAGA! TERMIN KONCERTU ULEGŁ ZMIANIE!

Koncert odbędzie się w ramach Rudzkiej Jesieni Kulturalnej – poinformujemy Państwa o nowym terminie. Za utrudnienia – przepraszamy.

fotografia grupy SIS żółty napis z nazwą zespołu

Zespół SiS tworzony jest przez grupę przyjaciół z Bielska-Białej i okolic.

Został zawiązany w 2014 w tym właśnie mieście. W obecnym składzie gramy od 2019 roku. SiS to mieszanka wybuchowa – od jazzmanów po miłośników metalu.
Nasza muzyka to Eclectic Indie. Kochamy stare analogowe graty, mocno stąpający po ziemi bas i gitarowe riffy oplecione zmysłową elektroniką. Na swoim koncie mamy debiutancki album zatytułowany „Heart”. Wiosną 2022 roku planujemy wydać drugi krążek.

Gramy w składzie:

Justyna Puchałka – gitara/wokal/teksty

Songwirterka związana z muzyką od najmłodszych lat.

Współpracowała z takimi artystami jak: Klamka, Martin Englert.

Piotr Mędrzak – gitara/wokal

Gitarzysta, producent, realizator dźwięku.

Współzałożyciel Red House Studio Recordings

w Nowej Wsi koło Kęt.

Wieloletni gitarzysta w zespole Urszuli.

Jego solowy projekt nosi nazwę Mendry.

Dawid Broszczakowski – elektronika/instrumenty klawiszowe

Aranżer, kompozytor, producent muzyczny.

Współpracuje z takimi artystami jak:

Klamka, Joszko Broda, Mariusz Kiljan, Akurat, Psio Crew.

W maju 2021 roku odbędzie się premiera

jego jazzowego, debiutanckiego albumu.

Patryk Bizukojć – gitara basowa

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego

w Katowicach. Współpracował z: Romualdem Lipko, Joszko Brodą

Zdzisławą Sośnicką, Izabelą Trojanowską, Ronem Davisem,

Frankiem Parkerem, Klamką.

Igor Godlewski – perkusja

Młody, utalentowany i ambitny perkusista.

Bębny to jego największa pasja.

Oprócz grania w SiS jest także członkiem zespołu Awakeness.

GWIAZDY ŚWIATOWEJ ILUZJI NA ŻYWO

kolorowa grafika i napis gwiazdy światowej iluzji na żywo.NAJSŁYNNIEJSZA GRUPA ILUZJONISTÓW

NIESAMOWITE SHOW !!!

„Gwiazdy Światowej Iluzji”

Bilety 80 zł/60 zł na www.kupbilecik.pl

godz: 16:00

*Impreza przeniesiona z terminu styczniowego.

ANDRZEJ PIASECZNY AKUSTYCZNIE

Andrzej Piaseczny na fotografii , napis Andrzej piaseczny akustyczne, czerwony napis 23 marca na białej apliPrzedstawiamy Państwu projekt ze wszech miar szczególny. To pierwsza okazja, by posłuchać utworów
Andrzeja Piasecznego w kameralnym wydaniu i nowych, akustycznych aranżacjach.

Będzie to szczególny koncert, zapewniający bliską, niemal intymną atmosferę – w takiej oprawie największe
przeboje Andrzeja Piasecznego zabrzmią wyjątkowo.

Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe muzyczne wydarzenie!

Bilety w kasie Domu Kultury będą dostępne od 2022 r.

a on line tutaj:

https://scenakonesera.pl/system-biletowy/?rep_id=281

Z CYKLU MŁODY JAZZ –  „RUINA BAR”

Grafika, czerwone litery Ruina Bar, biały napis koncert, w tle fotografia tańczącej tango pary.

UWAGA! TERMIN KONCERTU ULEGŁ ZMIANIE!

Koncert odbędzie się w ramach Rudzkiej Jesieni Kulturalnej – poinformujemy Państwa o nowym terminie. Za utrudnienia – przepraszamy.

Ruina Bar to warszawski zespół grający alternatywnego soft rocka z domieszką wszystkiego, co się da. Ojcem założycielem grupy jest brawurowy PJ
(piosenki, gitary, klawisze), który wraz ze zjawiskową Zosią (głosy) tworzy trzon całej tej szajki, a towarzyszą im: tajemniczy Michał (bas) oraz zadziorny Bartosz (perkusja).
Tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby – jako że nigdy nie mieścili się w gatunkowych szufladach – nazywają smut-jazzem, ew. ścieżką dźwiękową pod wieczorne wino sączone niespiesznie w towarzystwie księżyca. Jak bardzo się uprzeć, to w ich utworach można usłyszeć elementy bluesa, solu, piosenki poetyckiej, r’n’b, elektroniki i strach pomyśleć czego jeszcze.
Gustują w stylistycznych patchworkach, nieoczywistych strukturach harmonicznych i pięknych smutkach ludzkich. Uważają, że teksty to jednak coś więcej niż dołożenie słów do melodii. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością grzebią w emocjach człowieczych.
Mimo pandemicznych okoliczności zdążyli już zagrać kilkanaście koncertów, m.in. zawojować krakowskie Alchemię i Balkan Club, poznańską
Scenę nad Rusałką, warszawskie BarBazaar oraz PraCoVnię, a także zgarnąć Grand Prix festiwalu Goworowo na Rockowo i wyróżnienia na kilku
przeglądach muzycznych. Wiosną 2022 światło dzienne ujrzał ich debiutancki album długogrający Tango na tłuczone talerze (Klamka Music Records).

SPRZEDAWCY GUMEK – impreza przeniesiona na 1. 10