REPERTUAR MARZEC

NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA

Fotografia. Soliści programu "Wiedeńskiej Operetki czar".„NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA” Wiedeńskiej operetki czar.

Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń.

Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia.

Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki… Przepiękne głosy… Przepiękny koncert.

Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca.

Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?

Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji , trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit.

Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką.

Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.

Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji.

Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu.

Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy.

Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. „NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA” – ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów!

Serdecznie zapraszamy!

Wykonawcy:

Jolanta Bobras – sopran,

Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy,

Emilia Klimczak – sopran,

Darek Pietrzykowski – tenor.

Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Marcina Wernera .

Marcin Werner – fortepian, kierownictwo muzyczne.

Kamil Zawadzki- skrzypce,

Robert Stefański – klarnet.

Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa – Krystyna Pietranek-Kulis.

CZY JUŻ WIESZ KTO ZABIŁ?- SPEKTAKL ODWOŁANY

Afisz teatralny. niebieskie tło, żółto-czarna taśma policyjna, grafiki.

UWAGA!

SPEKTAKL JEST ODWOŁANY.

Czy już wiesz kto zabił??

Pierwszy w Polsce spektakl taneczny o tematyce kryminalnej z morderstwem w tle…

Różnorodność technik tanecznych, fabularyzowana historia, intrygująca muzyka, tajemnicze śledztwo…

Historia opowiada o majętnej rodzinie, w której dochodzi do tragedii, umiera nestor Rodu, zostaje otruty.. podejrzenie pada na członków rodziny ale nie tylko….

Śledztwa podejmuje się młoda Pani detektyw, powiązana z rodziną…

Jeśli jesteś fanem tańca, wyrafinowanej muzyki oraz kryminału to jest to spektakl właśnie dla Ciebie!

Wspaniali tancerze, genialna choreografia, efekty świetlne i wizualne, zachwycająca muzyka, klimatyczna scenografia, jednym słowem niepowtarzalny, wciągający spektakl, podczas którego widz sam będzie próbował rozwikłać zagadkę.

Zapraszamy, przyjdź i przekonaj się kto zabił? Sprawdź czy dobrze wytypujesz mordercę! A może zginie ktoś jeszcze….

Serdecznie Zapraszamy

Reżyseria: Marcin Włosiński, Scenariusz: Marcin Włosiński i Mariola Włosińska.

Choreografia: Mariola Włosińska, Muzyka: Mateusz Walach, Asystent Choreografa: Zosia Szpryngiel, Kostiumy: Aleksandra Ciszewska, Reżyseria Światło i Dźwięk: NP Records,

Zdjęcia i Projekty Graficzne: Artur Wacławek.

Występują: Karolina Guzy, Zosia Szpryngiel, Agnieszka Walczyk, Markus Gonsior, Tomasz Copik, Julia Ciszewska, Sabina Letner, Judyta Pakulska, Daniel Zych, Tatiana Kornobis, Mariola Włosińska, Marcin Włosiński

Czas trwania: około 90 minut z 15 minutową przerwą.

Bilety (50zł) do nabycia w kasie DK oraz na biletyna.pl

Bilety tutaj

 

SPEKTAKL BAJKOWY „O SMOKU KUBIE”

Kolorowy afisz. Na drugim planie fotografia-kadr ze spektaklu. Na pierwszym planie tytuł bajki Zabawna  historia  opowiada  o dobrodusznym smoku, od którego wszyscy domagają się, żeby był (jak przystało na prawdziwego smoka) okrutny i zły. Kuba jednak nie ma na to najmniejszej ochoty: śpiewa z żabami, a w wolnych  chwilach  wysyła mieszkańcom królestwa życzenia wypisane na latawcach.

Pewnego dnia w kraju wybucha wojna – do granic
państwa zbliża się okrutny wojownik Brumbrun.
W noc poprzedzającą starcie wszyscy mieszkańcy królestwa uciekają za granicę, zostawiając na pastwę wroga dwie księżniczki (o których w popłochu zapomniano).

Z opresji ratuje młode damy smok  Kuba, swoją dobrodusznością rozbrajając (także w dosłownym tego słowa znaczeniu) Brumbruna.

Bilety w cenie 20 zł będą w kasie Domu Kultury.

SPEKTAKL BAJKOWY „O SMOKU KUBIE”

Grafika reklamowa. Fotografia stand uperki "Mamy na Obrotach". Żółte tło.

Z TikToka wprost na prawdziwą scenę!

To historia Klaudii Klimczyk czyli Mamy Na Obrotach, która najpierw podbiła serca milionów osób w internecie, a potem przekuła to w występy na żywo.
Mama Na Obrotach nie zwalnia tempa! Niespełna rok temu zadebiutowała z programem „Mój pierwszy raz” i już ogłasza kolejną nową trasę na 2024 rok!
„*KIEDYŚ, A DZIŚ*” – to cofnięcie się w czasie w te momenty, o których na pewno chcielibyście zapomnieć, a jeśli zapomnieliście to Matka Wam przypomni!
Przed występem – support Piotr Przytuła. Całe wydarzenie trwa około dwóch godzin.

Występ wyłącznie dla osób pełnoletnich oraz od 15 roku życia za pisemną zgodą rodzica/opiekuna lub z jego obecnością. Osoby poniżej 15 r.ż. lub bez zgody nie będą wpuszczane. Podczas występu padają wulgaryzmy. Podczas występu obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wideo i robienia zdjęć.

ZDOLNI I SKROMNI

ZDOLNI i SKROMNI w programie „Na bis ciepcie lajbiki” Oto Ewelina, Żak, Olga i Andrzej, czyli Sztefa i Brajan z rodziną. Niedawno rozkochali w sobie Ślązaków. Teraz kabaretowe odkrycie ostatnich lat rusza w „Wielką Śląską Trasę”!. Zapraszają na program energetyczny, dziki i pełen niespodzianek. Co w programie? Skecze z życia wzięte, swojskość, prawdziwość i spontaniczność. Będą elementy śląskie. Będą skecze przygotowane specjalnie na tę trasę koncertową. Będą wpadki i sceniczne szaleństwa. Będzie Sztefa i Brajan. Będzie śmiesznie. Będą zdjęcia po występie. Na końcu będą lecieć lajbiki! Proszę się przygotować! * Lajbik to jest cycenhalter. Jak ktoś nie wie o co chodzi, proszę sprawdzić w Internecie, kupić bilet, przyjść i na występie utrwalić wiedzę!ZDOLNI i SKROMNI w programie „Na bis ciepcie lajbiki”

Oto Ewelina, Żak, Olga i Andrzej, czyli Sztefa i Brajan z rodziną.
Niedawno rozkochali w sobie Ślązaków. Teraz kabaretowe odkrycie
ostatnich lat rusza w „Wielką Śląską Trasę”!. Zapraszają na
program energetyczny, dziki i pełen niespodzianek.

Co w programie?
Skecze z życia wzięte, swojskość, prawdziwość i spontaniczność.
Będą elementy śląskie. Będą skecze przygotowane specjalnie na tę
trasę koncertową. Będą wpadki i sceniczne szaleństwa. Będzie
Sztefa i Brajan. Będzie śmiesznie. Będą zdjęcia po występie.
Na końcu będą lecieć lajbiki! Proszę się przygotować!

* Lajbik to jest cycenhalter. Jak ktoś nie wie o co chodzi, proszę
sprawdzić w Internecie, kupić bilet, przyjść i na występie
utrwalić wiedzę!

Bilety tylko online na kupbilecik.pl oraz biletyna.pl

RUDZKI MIKROFON

Afisz. Czerwone tło, w tle fotografia mikrofonu. Białe liternictwo.

KONKURS WOKALNY „O Rudzki Mikrofon”

Młodzieżowa Rada Miasta organizuje VII edycję konkursu „O Rudzki Mikrofon”. Przeznaczony jest on dla młodych i śpiewających rudzian.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca, a przesłuchania zaplanowano na 22 marca br. w Domu Kultury w Bielszowicach. Główną nagrodą dla laureata będzie występ podczas tegorocznych Dni Rudy Śląskiej, 16 czerwca br. na terenach targowych.

O Rudzki Mikrofon” to konkurs wokalny, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta. Organizowany jest on od 2015 roku z przerwą w latach 2020 – 2022, którą wymusiła pandemia. W ubiegłym roku zwycięzcą został Martin Rangosz. Jury przyznało również jedno wyróżnienie, które otrzymała Marta Mansfeld. W tym roku konkurs będzie organizowany po raz VII. Skierowany jest do młodzieży w wieku 13 – 25 lat mieszkającej w Rudzie Śląskiej. Główną nagrodą jest występ na Dniach Rudy Śląskiej wśród znanych artystów polskiej sceny.

Tegoroczny koncertowy wieczór podczas Dni Rudy Śląskiej odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca.

W konkursie mogą brać udział zarówno grupy, jak i artyści indywidualni, którzy zaprezentują piosenki własnego autorstwa bądź covery.

Szczegóły, karta zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej:TUTAJ

KONCERT MIS I GONGÓW

Grafika. Fotografia z koncertu relaksacyjnego misami i gongami. Białe liternictwo.25 marca spotykamy się ponownie na „kąpieli” w dźwiękach mis tybetańskich, dzwonków i gongów.

Prosimy, aby zabrać ze sobą matę, koc, poduszkę. Należy wybrać wygodne ubranie (dres, legginsy) i zadbać o nawodnienie.

Kąpiel w dźwiękach działa na wszystkie poziomy człowieka – ciało, umysł, duszę i aurę. Wywołuje stan głębokiego relaksu, odprężenia i wyciszenia. Jest świetną odpowiedzią na czasy, w których jesteśmy stale wystawieni na działanie rozmaitych bodźców i nieskończoną ilość wyzwań oraz spraw „do załatwienia”. Misy i gongi pogłębiają i uspokajają oddech, likwidują napięcia energetyczne gromadzone w ciele, tonują wewnętrzne rozedrganie.

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy: 32 240 21 25.Inwestycja w dobrostan:40 zł.

Bardzo prosimy o opłacenie zajęć najpóźniej na 3 dni przed spotkaniem.