REPERTUAR PAŹDZIERNIK

KABARET PARANIENORMALNI

PARANIENORMALNI – „Z HUMOREM TRZEBA ŻYĆ”

ZOBACZ

ZAPRASZAMY po bilety:

https://bit.ly/31plYTS

A także do kasy Domu Kultury 🙂

Jak żyć? Szukasz odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie?

Jak zwykle niezawodni PARANIENORMALNI rozwiewają wszelkie wątpliwości – humorem! Czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, ale zawsze pomoże nam poczucie humoru.

Jest cudownym lekarstwem na codzienność, rutynę i inne nieszczęścia.

PARANIENORMALNI w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych,  relacji międzyludzkich , kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. 

A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! – oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie , ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa – niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, a uśmiech to krzywa , która prostuje wszystko.

SPEKTAKL BAJKOWY DLA DZIECI „FANTAZJANA”

Spektakl bajkowy dla dzieci „FANTAZJANA”

Bastian po śmierci mamy zamyka się w sobie, ma problemy w szkole i nie potraf porozumieć się ze swoim tatą. Pewnego dnia chowa się w księgarni, uciekając przed prześladującymi go starszymi kolegami ze szkoły. Tam znajduje tajemniczą książkę, dzięki której przeżyje najwspanialszą przygodę w swoim życiu.
Nie jest to bowiem zwykła książka, ale pełna magii brama do innego świata. Dzięki niej Bastian przenosi się w krainę Fantazjany, której grozi zagłada…Mały chłopiec okaże się wkrótce jedyną osobą, która może uratować świat fantazji…

„Więc uwierz w siebie
Bawiąc się, sięgnij gwiazd wiedząc, że
To Twe przeznaczenie
Poczuj, że to Twój świat, uwierz w nie!”

Jeśli chcesz spędzić czas w magicznej i bajkowej krainie fantazji, gdzie zawsze zwycięża dobro- wskakuj! Spektakle dla dzieci to świetna forma spędzania wspólnie czasu oraz okazja do rozmowy na bardzo ważne tematy.

UWAGA!

Spektakl jest przeniesiony z terminu kwietniowego.

Zakupione wcześniej bilety zachowują ważność. Jeśli ktoś nie może skorzystać z proponowanego terminu (18.10) można zwrócić bilety w kasie (za okazaniem paragonu).

Spektakl odbywa się w reżimie sanitarnym.

Przypominamy, że posiadanie maski lub przyłbicy jest obowiązkowe /dla dzieci od 4 r. ż./.

Wyjątkowo (bilety sprzedawane były na układ sali sprzed pandemii) miejsca, które macie Państwo na biletach nie będą obowiązywały. Aby spełnić wymagane standardy sanitarne, organizator przyporządkuje Wam nowe miejsca zgodnie z wytycznymi. Prosimy o przybycie  min. 20 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy.  Powyższa sytuacja jest jednorazowa.

Z CYKLU KULTURALNY KRAKÓW

24 PAŹDZIERNIKA

Kulturalny Kraków/24 październik 2020

Teatr Słowackiego – Duża Scena

Spektakl :LALKA” Bolesław Prus

Obsada : Dominika Bednarczyk, Hanna Bieluszko, Karolina Kazoń, Karolina Kamińska, Natalia Strzelecka, Mateusz Bieryt, Mateusz Janicki, Marcin Kalisz, Krzysztof Piątkowski, Wojciech Skibiński, Marcin Sianko, Feliks Szajnert, Dominik Stroka, Tomasz Augustynowicz

Reżyser spektaklu w przedpremierowych wypowiedziach stwierdził :

Prus pokazuje bardzo dokładny opis i przekrój polskiej rzeczywistości za jego czasów. A my uważamy, że także za naszych czasów”. Dla reżysera i Tomasza Cymermana, autora adaptacji i dramaturga, XIX-wieczna diagnoza mimo upływu kilkunastu dekad pozostaje aktualna, a nasze społeczeństwo znajduje się dziś w podobnym położeniu, zarówno ekonomicznym, jak i mentalnym. Obaj też podkreślają: „Każde zdanie, które pada na scenie – nie przepisaliśmy i nie dodaliśmy do Bolesława Prusa nic – odbija się w polskiej rzeczywistości”.

Spektakl grany w reżimie sanitarnym.

Prosimy o zabranie maseczek.

Koszt wyjazdu : 115,00zł.

Wyjazd z Rudy Śląskiej godzina 12.00

Rezerwacje oraz informacje dodatkowe, telefoniczne pod numerem 503 037 173

KABARET MŁODYCH PANÓW

25 PAŹDZIERNIKA

„To jest chore” – najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.

„To jest chore” mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności.

Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza.

Zabawne skecze i zaskakujące puenty, których tutaj nie brakuje, świetne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt.

Wszystko wykonane na najwyższym poziomie estradowym i z pełnym zaangażowaniem. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem nie koncentrując się wyłącznie na zaletach, ani na wadach świata i ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają.

Świetny program i fantastyczna zabawa.

Bilety on-line na https://bit.ly/35cwpwB