REPERTUAR PAŹDZIERNIK

DANIEL MIDAS

Fotografia. Daniel Midas na pierwszym planie, różowo-białe napisy.9 października 2023 roku (godz. 19.00)  zapraszamy  Was na występ Daniela Midasa, z Jego tegorocznym programem „POKAZ MAGI”.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć poprzedniego programu Daniela- „Sprawa dla Stand-upera” możecie to zrobić klikając w poniższy link:
https://youtu.be/e6Bwjx_KQuU
Daniel Midas- odkrycie roku 2022. Komik, którego „Szopkę dla reportera” oglądają już chyba wszyscy. Jego internetową twórczość możecie sprawdzić na wszystkich popularnych portalach społecznościowych              i przekonać się, że tak szybko nie rozbawił Was jeszcze nikt 😊
Prywatnie- bardzo pozytywny i zawsze uśmiechnięty chłopak. Jego ulubionym tekstem na podryw jest: „Jestem z Kaszewiakiem” po imieniu” – podobno 100% skuteczności. Gość ma dwa metry wzrostu, więc jak go poprosicie, to pewnie zdejmie Wam coś z górnej półki.

Bilety na wydarzenie do nabycia on-line.

GRUPA MoCarta

"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największmi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę... "Grupa MoCarta wśród gwiazd" to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego.

Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największmi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę…
„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.

8 października, godz: 19:00

Bilety w cenie 100 zł do nabycia:

  • kasa DK
  • www.biletyna.pl
  • www.kupbilecik.pl

KLIMAKTERIUM

Bohaterki spektaklu w kolorowych strojach z balonami malowane ręcznie. Tło grafiki czarne. czerwone litery tworzą napis: Klimakterium i już.KLIMAKRERIUM I JUŻ”

Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat jak w spektaklu „Klimakterium i już” o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił!

W sztuce w zabawny sposób mówi się i śpiewa o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań. Wspólnota doświadczeń łączy bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Spektakl staje się „babskim spotkaniem” pełnym humoru – najlepszego lekarstwa na wszelkie dolegliwości. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują wcale nie takie straszne!

Wspaniała komedia – jedna z najczęściej wystawianych w ostatnich latach na deskach teatrów w całej Polsce!

Obsada:

Krycha – Ewa Złotowska / Małgorzata Gadecka / Ewa Cichocka

Zosia – Grażyna Zielińska / Ludmiła Warzecha

Pamela – Elżbieta Jodłowska / Małgorzata Duda / Elżbieta Okupska

Malina – Elżbieta Jarosik / Ewa Śnieżanka

14 PAŹDZIERNIKA 2023

BOARTE PIANO TRIO

banner reklamowy. czarno - czerwone tło, czarno biała fotografia artystów tworzących Boarte Piano Trio.Boarte Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków.
Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji. Zarówno jako soliści jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych takich jak: Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku, Pollack Hall w
Montrealu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Sala im. Arama Chaczaturiana w Erywaniu oraz Atheneum w Bukareszcie.
W czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej takimi jak: Alfred Brendel, Günter Pichler, Gerhardt Schulz, Valentin Erben, Heime Müller, Pavel Gililov oraz z członkami Artemis Quartett w tym św. pm Friedmannem Weigle. Jako soliści występowali pod batutą wybitnych dyrygentów, między innymi: Krzysztofa Pendereckiego, Michaiła Jurowskiego, JoAnn Falletta, Łukasza Borowicza, Waleriego Giergiewa, Maxima Vengerova, Kristjana Järviego, Giancarlo Guerrero, Sergeya Smbatyana, Massimiliano Caldi i Paula Goodwina.
Członkowie Boarte Piano Trio są zwycięzcami wielu międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania płytowe, w tym nagroda Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason, oraz kilkakrotnie nominację
do nagrody Fryderyk. Muzycy BPT występowali z czołowymi orkiestrami m.in. London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, MDR Sinfonieorchester czy Simón Bolivar Orchestra of Venezuela.
Artyści są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. I. J . Paderewskiego w Poznaniu, gdzie obecnie prowadzą działalność pedagogiczną. Członkowie zespołu ukończyli również z wyróżnieniem Escuela Superior de Música Reina Sofía
w Madrycie, Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, Royal Academy of Music w Londynie, Universität der Künste Berlin, Hochschule für Musik Köln, Universität Mozarteum Salzburg oraz The Boston Conservatory. W czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej takimi jak: Alfred Brendel, Günter Pichler, Gerhardt Schulz, Valentin Erben, Heime Müller, Pavel Gililov oraz z członkami Artemis Quartett w tym św. pm Friedmannem Weigle. Jako soliści występowali pod batutą wybitnych dyrygentów, między innymi:
Krzysztofa Pendereckiego, Michaiła Jurowskiego, JoAnn Falletta, Łukasza Borowicza, Waleriego Giergiewa, Maxima Vengerova, Kristjana Järviego, Giancarlo Guerrero, Sergeya Smbatyana, Massimiliano Caldi i Paula Goodwina.
Członkowie Boarte Piano Trio są zwycięzcami wielu międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania płytowe, w tym nagroda Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason, oraz kilkakrotnie nominację
do nagrody Fryderyk. Muzycy BPT występowali z czołowymi orkiestrami m.in. London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, MDR Sinfonieorchester czy Simón Bolivar Orchestra of Venezuela.
Artyści są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej
im. I. J . Paderewskiego w Poznaniu, gdzie obecnie prowadzą działalność pedagogiczną. Członkowie zespołu ukończyli również z wyróżnieniem Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, Royal Academy of Music w Londynie, Universität der Künste Berlin, Hochschule für Musik Köln, Universität Mozarteum Salzburg oraz The Boston Conservatory.

Boarte Piano Trio:

Konrad Skolarski
fortepian
Jarosław Nadrzycki
skrzypce
Karol Marianowski
wiolonczela

22.10.2023
godz. 19:00

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Domu Kultury od 16 października 2023 r.