REPERTUAR LIPIEC

MIŚ NIEGRZECZNIŚ – SPEKTAKL BAJKOWY DLA DZIECI

Plakat. Brązowy miś oraz białe litery tworzące napis Mis Niegrzeczniś.1 lipca, o godz. 10:00

wstęp wolny/ konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc i odbiór wejściówek/

Widowisko teatralno-integracyjne adresowane dla Przedszkola oraz klas 1-3 Szkoła Podstawowej
W wielkim lesie mieszka niesforny Miś, psoci, łobuzuje i ciągle ma jakieś kłopoty. Nie słucha mamy, nie ufa jej przez to doznaje bolesnych konsekwencji. Słucha niemądrych rad kolegów i popada w kłopoty. Przychodzi jednak taki dzień w którym, uświadamia sobie, że jest niegrzecznym, niemądrym misiem. Po kolejnej nauczce Miś postanawia się zmienić , zastanawia się , co mogłoby mu w tym pomóc.

Dochodzi do wniosku, że czytanie książek pomoże w dobrej przemianie. Niestety w całym lesie nie ma ani jednej książki gdyż ktoś zabrał wszystkie . Przypadkiem napotkany detektyw nie może pomóc Misiowi w rozwiązaniu zagadki zniknięcia książek. Jest zajęty odnalezieniem łobuza, który zaśmieca las. Sugeruje tylko, że widział Sowę Mądrą Głowę z dziwnymi paczkami. Miś wyrusza na poszukiwania…..jeśli to Sowa Mądra Głowa schowała wszystkie, to Miś będzie miał nie lada problem,
aby odebrać jej choćby jedną książkę.
Czy Miś odnajdzie Sowę i skłoni ją do oddania książek ? Czy uda przeczytać choćby jedną ? Czy stanie się mądrym , lubianym, grzecznym Misiem?
„Miś Niegrzeczniś ” to urocza, bajkowa przypowieść, pełna zaskakujących, dynamicznych zwrotów akcji scenicznej, wypełniona skrzącym się humorem dialogów. Piosenki, interakcja działań scenicznych z publicznością, kostiumy, rekwizyty i staranna oprawa muzyczna to dodatkowe, teatralne atuty tego przedstawienia.

KTO POKONA SMOKA ? – SPEKTAKL BAJKOWY DLA DZIECI

Plakat. Zielony Smok na jasnozielonym tle, zielono-czerwony napis: Kto pokona Smoka?14 lipca, o godz. 10:00

wstęp wolny/ konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc i odbiór wejściówek/

„Jak pokonać Smoka” to współczesne spojrzenie na znaną wszystkim legendę o Smoku Wawelskim. W starym Krakowie, pewnego dnia spokój królestwa zostaje zaburzony przez strasznego potwora. Smok Wawelski który niespodziewanie pojawił się nad Wisłą, porywa piękną Księżniczkę pozostawiając jej ojca – Króla w ogromnej rozpaczy. Wszystkie próby
odbicia księżniczki z łap okrutnego potwora kończą się niepowodzeniem. Wszyscy najlepsi rycerze albo zostali przez smoka zabici albo z obawy o swoje życie wyjechali z Krakowa.
Pewnego dnia nadworny Błazen nieoczekiwanie wymyśla sprytny plan, który zadziwi wszystkich. Do walki z bestią stanie niezbyt odważny i nie do końca mądry Rycerz który okazuje się być jedyną i ostatnią nadzieją na uratowanie Księżniczki i przywrócenie dawnego ładu w królestwie nad Wisłą. Tak rozpoczyna się wspaniała historia pełna niesamowitych
przygód, dużej ilości humoru, kolorowych kostiumów oraz palących pytań.

Czy Rycerz przezwycięży swój strach? Czy uda mu się uratować Księżniczkę? Czy jest w stanie pokonać Smoka? To wszystko i jeszcze więcej zabawnych i poruszających historii obejrzycie w najnowszym spektaklu Krakowskiego Teatru Kurtyna. Zapraszamy!

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE DLA DZIECI

grafika. beżowe tło, logo "Kreatywnych Odkrywców", oraz czarne litery tworzące napis zajęcia świetlicowe."ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE DLA DZIECI

Organizator „Kreatywni Odkrywcy”:

Zapisy TYLKO:

517 800 310

lub

biuro@kreatywniodkrywcy.pl

Możliwość zapisu na cały tydzień lub tylko na poszczególne „tobołki” – pakiety.

Godziny zajęć: 8:00-15.30 (od 14:00 zajęcia świetlicowe).

Wiek dzieci: 6 – 13 lat.

W cenie wiele atrakcji, drugie śniadanie, zajęcia ogólnorozwojowe oraz aktywności dostosowane do wieku uczestników.

Zapraszamy 🙂

MAPA SKARBÓW – SPEKTAKL BAJKOWY DLA DZIECI

plakat. Brązowe tło oraz ilustracja mapy. Czarne litery tworzące napis: Mapa Skarbów.20 lipca, o godz. 10:00

wstęp wolny/ konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc i odbiór wejściówek/

MAPA SKARBÓW

Mapa skarbów” to bajka profilaktyczna skierowana do przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Przedstawia historię małego i niesfornego chłopca o imieniu Oskar. Chłopak chciałby spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Jednak jego rodzice nie pozwalają mu na codzienne granie z uwagi na jego zdrowie a także z powodu powtarzającego się często złego zachowania chłopca. Aby odciągnąć go od komputera, poza aktywnością fizyczną, mama znalazła jeszcze jeden sposób na zagospodarowanie czasu nudzącego się synka. Oskar daje się przekonać do czytania książek. Jedna z nich o piratach uwalnia w chłopcu drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce, Oskar oczami fantazji przenosi się do bajkowego świata piratów. Przemienia się w korsarza który odnajdując zaginioną mapę wyrusza w podróż żeby zdobyć ukryty skarb kapitana Cooka. Podróż ta jest pełna przygód, muzyki i tańca a w wypełnionej akcją historii pojawiają się różne postaci. Jedną z nich jest czarny charakter o sympatycznym imieniu Gucio, który rywalizując z Oskarem spróbuje za wszelką cenę zdobyć skarb dla siebie. Przed Oskarem bardzo trudne zadanie jakim jest pokonanie Gucia i przekonanie go, że takie cnoty jak dobro i chęć dzielenia się są lepsze od zła i chciwości.