LISTOPAD

DIRTY DANCING

Fotografia tancerzy, rózowe litery tworzące napis: Dirty Dancing

12 LISTOPADA

GODZ: 20:00

„DIRTY DANCING”, „Wirujący Seks” czy „DIRTY DANCING PO LATACH”. Wiele tytułów, ale urok
głównych bohaterów i wspaniałych piosenek, z „Time of my Life” na czele, są ciągle tak samo, pozytywnie odbierane.
Zastanawiało cię jak potoczyły się dalsze losy Baby, Penny i Johnnego?
Zapraszamy na wieczór tanecznych wspomnień, podczas którego para głównych bohaterów ujęta jest w czasach
filmowych oraz nam dzisiejszych w MUSICALU „DIRTY DANCING PO LATACH”.
Dołącz do tanecznego świata „Dirty Dancing” pod aktualnym tytułem „DIRTY DANCING PO LATACH”.

Bilety wkrótce, w cenie 60 zł. Zapraszamy 🙂

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH

Kolorowa fotografia zespołu kabaretu Skeczy Męczących oraz niebieskie litery kabaret Skeczy Męczących. Czerwone litery tworzą napis 11 listopada 2022

Kabaret Skeczów Męczących

Polska misja komiczna

Lecimy w kosmos! Zabieracie się z nami?

Polska misja komiczna została powołana do eksploracji najodleglejszych zakątków duszy zwykłego Polaka. Bo to jacy jesteśmy to istny kosmos. Jako że wszystko najlepiej obserwuje się z dystansu, KSM pomoże wam unieść się ciut nad Ziemię. Będziecie się śmiać, dziwić, czasem oburzać. Zobaczycie siebie, swoich sąsiadów, nasze społeczeństwo we wszystkich jego barwach.

W lekkim stanie nieważkości poczujecie jak dobrze można się bawić i jak rozrywka może wynieść Was na inną orbitę. To misja komiczna na skalę naszych możliwości. Misja, która otwiera oczy niedowiarkom. Nasza, przez nas wykonana… i to nie jest nasze ostatnie słowo.

godz. 17:00

BILETY: 80 ZŁ/70 ZŁ/BALKON

SŁAWEK UNIATOWSKI

Grafika. szare tło, czarno biała fotografia Sławka Uniatowskiego. Napis The best of II , Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha.

Po gorąco przyjętej trasie The Best Of, w wypełnionych po brzegi salach, zapraszamy na drugą odsłonę koncertów Sławka Uniatowskiego z utworami jego największych muzycznych idoli – Grzegorza Ciechowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry i Andrzeja Zauchy. Na koncertach nie zabraknie największych utworów z płyty Metamorphosis, a także muzycznych zapowiedzi z nadchodzącego albumu Wielki Błękit, którego premiera planowana jest na 2021 rok. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu. Już jako pięciolatek rozpoczął przygodę z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Uniatowski jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego – Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Céline Dion czy Michaelem Bublé. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi gwiazdami jak Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald.

MIŁOSZ BAZARNIK Z ZESPOŁEM

Plakat - zdjęcie zespołu w tle, niebieskie litery tworzące napis: Miłosz Bazarnik z ZespołemMiłosz Bazarnik 5tet to nowa odsłona muzyki lidera zespołu
znanego ze swojego autorskiego tria (płyta Trip of a LifeTime nakładem DUX JAZZ), zespołu Lazy Swing Band, Korkarlen Trio czy JEDNO.

Tym razem sięga po rzadko spotykany pięcioosobowy skład:
sekcja rytmiczna z saksofonem tenorowym i gitarą elektryczną. W
swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Aaron Parks, Julian
Lage, Esbjörn Svensson czy Marcin Wasilewski. Pomiędzy konkretnymi
ostinatami basowymi, czy mocnymi tematami znajdziemy także sporo
liryzmu i przestrzeni.
W maju 2022 roku Miłosz Bazarnik 5tet nagrał album New Market z
gościnnym udziałem skrzypka, Stanisława Słowińskiego. Materiał muzyczny to autorskie kompozycje lidera oparte o emocje, doświadczenia oraz inspiracje ostatnich 2 lat oraz jedna aranżacja.
Krzysztof Matejski – saksofon tenorowy
Szymon Kozikowski – gitara elektryczna
Miłosz Bazarnik – fortepian
Marek Dufek – kontrabas
Łukasz Giergiel – perkusja
Wydawca: Klamka Music Records
Sesja nagraniowa – Ignacy Gruszecki (Monochrom Studio)
Mix – Radek Tadel
Mastering – Magdalena Piotrowska (Hear Candy Mastering)
Projekt graficzny – Aleksandra Słowińska
Partnerzy:
Radio Kraków
JAZZKULTURA
JazzPRESS
Radio JazzFM
JazzSoul.pl
Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach
Miłosz Bazarnik – pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, muzyk
sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnik, laureat wielu konkursów i festiwali w kraju oraz zagranicą (m.in. Garana Jazz Festival, Berklee at Umbria Jazz, Jazzmeile, Transwingvania,
Jazz in The Park, Krokus Jazz Festival, Azoty International Jazz Contest, Jazz z Wami, Young Best Jazz). W 2018 roku wydał płytę
swojego tria Trip of a LifeTime w DUX JAZZ, która odbiła się dobrym echem wśród słuchaczy. Rok później wydał także krążek razem z zespołem Lazy Swing Band. W tym samym czasie znalazł się gościnnie razem z Anną Gadt na płycie Mermaid formacji Aleksandra Kutrzepa Quartet. Od niedawna współtworzy także Korkarlen Trio grające autorską muzykę do szwedzkiego filmu niemego Furman Śmierci z 1921 roku. W 2021 roku wydał także płytę wraz z zespołem JEDNO. Stypendysta Funduszu Wspierania Twórczości ZAiKS. Współpracuje także ze znakomitym skrzypkiem, Stanisławem Słowińskim w ramach projektu Miłosz Bazarnik Trio & Stanisław Słowiński. Prowadzi własną szkołę muzyki oraz studio produkcji muzycznej mbr music.