LISTOPAD

ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI ZAPRASZA NA WIECZÓR

Kwiatowa grafika w tle i pomarańczowy napis z tytułem imprezy " Śmierć jest drogą do świętości"„Śmierć jest drogą do świętości”

na wieczór upamiętniający księdza Jana Machę

zaprasza

Związek Górnośląski.

Wstęp za zaproszeniami.

Godzina 18:00

SAWICKA- KONCERT Z CYKLU „MŁODY JAZZ”

SAWICKA – KONCERT Z CYKLU MŁODY JAZZ

Zdjęcie grupy "Sawicka", pomarańczowy napis Sawicka

Sawicka – to skład badający muzyczno-literackie zjawisko piosenki , poprzez testowanie energii rozmaitych stylów muzycznych.

Punk-rock, bossa nova, vintage music, jazz, reggae to tylko niektóre z gatunków służących jako forma dla sugestywnych autorskich tekstów. Przy szerokim spectrum stylistycznym, założeniem grupy jest minimalistyczna forma piosenki i skondensowany ładunek emocjonalny zawarty w prostej fuzji wokalu i dwóch instrumentów.

Zespół w 2018 roku znalazł się w finale konkursu „Piosenka na 100” organizowanego przez ZAiKS i Polskie Radio.

Marta Gzowska-Sawicka: – teksty / śpiew

Artur Kudłacik – muzyka/ gitara basowa

Mateusz Głuszak – gitary, ukulele

Bilety w cenie 20 zł.

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – SPEKTAKL DLA DZIECI

SPEKTAKL BAJKOWY DLA DZIECI

Plastuś na tle zielonej tablicy, napis Plastusiowy pamiętnik.Plastelinowy Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji.

Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom.

Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu?

Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół?

Na te i inne pytania odpowiedzą Ci, którzy będą chcieli wraz z naszymi bohaterami przeżyć najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. Niektórzy z Was przypomną
sobie czasy kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek..
Muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia.
Zabawne dialogi, wartko tocząca się akcja, autorskie piosenki i stylowa scenografa w formie piórnika zachwycą nie tylko dziecięcą część publiczności. Interaktywny charakter spektaklu wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

Zapraszamy do rezerwacji.

BŁAŻEJ KRAJEWSKI STAND UP

BŁAŻEJ KRAJEWSKI

Błażej Krajewski po lockdownie powraca ze swoim najnowszym programem „Rzut za dwa”!

Bydgoski komik znany z opowiadania historii z rodzinnego miasta, wielu wpadek , które Błażej przyciąga do siebie jak magnes oraz wcieleniami w barwne postacie zaczerpnięte ze świata popkultury.

UWAGA! Bilety tylko online na: www.kupbilecik.pl

Błażej Krajewski na czarnym tle. Napis Stand Up.