REPERTUAR MARZEC 2019

 KABARET MOHEROWE BERETY

Moherowe Berety Kabaret

Serdecznie zapraszamy!

Przed występem Kabaretu od godz. 16.30 darmowe warsztaty balonowe dla dorosłych, selfie z balonowym Supermenem, balonowe berety i inne nakrycia głowy, tatuaże i malowanie twarzy. Zaprasza Akademia Zabawy Smile.

Wstęp: bilet na występ Kabaretu Moherowe Berety

Kabaret Moherowe Berety – UWAGA – Dziewczyny nie politykują! Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe, hodują kury nioski ,krowy holenderki indory i angory (na berety) zapraszamy na spotkanie   z Helą, Jessiką, Anielą i Elbienią, które naprawdę zapamiętacie na długo…

Cztery Panie w średnim wieku na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie dziesięć lat temu, pod wpływem impulsu, stworzyły doskonały kabaret. Obaw miały początkowo wiele, ale okazało się, że potrafią bawić publiczność w sposób niepowtarzalny. Wykorzystanie znanych szlagierów muzyki rozrywkowej, w połączeniu z dialogami, okraszonymi perfekcyjną mimiką, gestami dają widzom to, co zwykło nazywać się dobrym kabaretem. Nie bawią się w politykę, a śmieją się z ludzkich słabości, przyzwyczajeń, dziwactw. Doskonale wykorzystują swoje atuty, niejednokrotnie nieźle je przerysowując, a przy tym potrafią wyjątkowo przekonująco wcielić się w charakterystyczne postaci.

Formacja która śmieszy i bawi do łez. Dobry tekst, mimika i gra aktorska sprawiają, że ponadgodzinne widowisko przykuwa uwagę widza. Na ich występach widzowie bawią się wyśmienicie śmiejąc się do rozpuku. Znakomita piosenka aktorska, uzupełniona dialogami i monologami oraz nietypowe stroje rozbawią widza w każdym wieku.

Występują: Beata Chren, Elżbieta Okupska, Ewa Grysko, Marta Tadla.

ŻONA DO ADOPCJI

Żona do adopcji

Komedia Teatralna ” Żona do Adopcji” . Olga Borys w roli głównej.Urocza historia napisana przez Marka Pitucha,świetnie zagrana. Od dwóch lat podejmowana z wielkim powodzeniem, serdecznością i aplauzem widzów.

RAJSKA WYSPA

Bajka Rajska Wyspa

Tem­atyką spek­taklu „Rajska wyspa” są zagad­nienia związane z niską emisją, smo­giem, zanieczyszcze­niem powi­etrza, seg­re­gacją odpadów, elek­trośmieci­ami i degradacją środowiska nat­u­ral­nego.

Każdy dzień życia miłej rodziny srok mija wśród śmieci i niezdrowego powi­etrza. Zaczy­nają się przyzwycza­jać do brudu i zanieczyszczeń. Czy mogą to zmienić, czy jest jeszcze nadzieja, by otacza­jący ich świat znów był piękny i przy­jazny? Pomoc przynosi im niezwykły gość, który zawita do ich gni­azda – to piękna Anas­tazja, podróżniczka z odległej rajskiej wyspy, która wraz z widzami odmieni ich życie.

Aktorzy z wielo­let­nim scenicznym doświad­cze­niem, wspani­ała scenografia, efekty spec­jalne, pory­wa­jąca muzyka – to nieza­przeczalne atuty naszego spek­taklu.
Wid­zowie biorą czynny udział w naszym przed­staw­ie­niu, odpowiadają na przy­go­towane pyta­nia i łamigłówki, poma­ga­jąc bohaterom.
Łączymy w naszej propozy­cji wspani­ałą zabawę z dużą dawką infor­ma­cji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Sce­nar­iusz i reży­se­ria: Alek­san­dra Kowal­czyk

Scenografia i kostiumy: Maria Maj

Muzyka i dźwięk: Michał Mach

Wys­tępują: Agnieszka Zdeb-Franczyk, Adri­anna Napiórkowska, Zbig­niew Franczyk

Czas trwa­nia: 60 minut

Spek­takl adresowany do dzieci w wieku 510 lat

GORAN KARAN

Goran

Koncert Gorana Karana

Goran Karan rozpoczął swoją karierę muzyczną na początku lat 80. grając w takich zespołach jak: Epicentre, The Ninth Circle, Zippo oraz jako lider rockowego zespołu Big Blue. W 1997 roku zdecydował się rozpocząć karierę solową. Pod koniec 1998 roku zagrał główną męską rolę w sztuce Rock It wystawianej w teatrze Ronacher w Wiedniu. W 1999 roku wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany Kao da te ne volim, który powstał ze współpracy z jednym z najwybitniejszych chorwackich kompozytorów Zdenkiem Runjiciem. Album szybko uzyskał status platynowej płyty, a Goran Karan zaczął podbijać chorwackie radia, gazety i telewizje. W 2000 roku został wybrany na reprezentanta Chorwacji na Konkursie Piosenki Eurowizji gdzie zajął 9 miejsce. Laureat prestiżowej chorwackiej nagrody Porin w kategoriach: Najlepszy męski wokal, Najlepszy album muzyki pop oraz Najlepsza współpraca (duet z Oliverem Dragojevicem). Jest współautorem musicalu „Naša bila štorija”, który napisał wraz z Nenadem Ninčevićem znanym ze współpracy z największymi gwiazdami muzyki chorwackiej.

WIOSENNE GRANIE Z RADIEM SILESIA

Wiosenne granie z Radiem Silesia

Wiosenne granie z Radiem „Silesia”

GALA OPERETKOWA

Operetka Strauss Gala

Koncert  Gala Operetkowa odbywa się w całej Polsce oraz Europie. Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata Operetki i Musicalu, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków… Usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa jak również Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama. Zabrzmią duety wszech czasów: Usta milczą, dusza śpiewa, Co się dzieje, oszaleję, W rytm walczyka, Myszko, to była piękna noc, wspaniałe arie: Aria ze śmiechem, popisowe utwory instrumentalne, jak i piosenki z repertuaru Jana Kiepury: Brunetki, blondynki oraz duety musicalowe, a to wszystko podane na najwyższym poziomie. Gala cieszy się wielkim powodzeniem i uznaniem, za sprawą porywających solistów: Joanny Wojtaszewskiej (Sopran) i Kamila Rocha Karolczuka (Tenor), ich poruszającej i subtelnej gry scenicznej, fantastycznego kontaktu z publicznością oraz wdzięku i uroku osobistego, a do tego niesamowitej wrażliwości oraz muzykalności. Repertuar zaczerpnięty z najbardziej znanych i lubianych Operetek oraz Musicali, takich, jak: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Baron Cygański, Wiedeńska krew, My Fair Lady czy Upiór w Operze. Śpiewakom towarzyszy wspaniały, Kameralny Zespół Straussowski, składający się z wybitnie uzdolnionych artystów nowego pokolenia muzycznego.